В Националната агенция за приходите са постъпвали сигнали за повечето от лицата, които фигурират във втория списък „Магнитски“.  Не се конкретизира обаче за кои от петимата санкционирани българи са подавани сигнали. 

При извършените проверки на физическите лица не са констатирани нарушения на данъчното и осигурителното законодателство. Следователно не са установени задължения и несъответствия в декларираните данни, посочват от приходната агенция за bTV. 

„Националната агенция за приходите проследява и анализира фискалното поведение на всички стопански субекти и физически лица и извършва проверки или ревизии, ако са открити допълнителни факти, съобразно действащото законодателство. Прави се вътрешен анализ на информационните масиви, при необходимост се извършва проверка в компетенцията на НАП, за да бъдат защитени интересите на обществото и фиска.“ Това отговарят от Агенцията по повод предвижда ли се след излизането на новия списък отново да бъде извършена проверка на лицата.

САЩ за „Магнитски”: Не сме подведени от никого, проучванията си правим самиТова заяви Джеймс О'Брайън