Пасарелките при прелеза „Модър – Царевец“ и в квартал „Прослав“ ще се сдобият с видеонаблюдение. Причината са честите вандалски прояви на съоръженията. Всяка сутрин те осъмват с различни надписи или изпочупена техника. Решението бе взето след среща с директора на Второ районно управление на полицията Димитър Балев и директора на НКЖИ – Пловдив инж. Гошо Къчков.

Тримата огледаха съоръженията и уточниха детайлите по поставянето на видеонаблюдението. Предвижда се да се поставят камери, с които да се следят денонощно в реално време както самите пасарелки, така и пътищата около тях. За целта ще бъдат монтирани камери с висока резолюция.

Припомняме ви, след серия от вандализъм преди време асансьорен сервиз вдигна ръце и се отказа от договор за поддръжка на въпросния обект. Тогава майки с колички и трудно подвижни хора останаха блокирани в Прослав и Смирненски заради неработещи асансьори на пасарелките. 

Наш репортер се свърза с институцията, поддържаща асансьорите. От там ни разказаха, че проблемите се крият в недоброжелателни граждани. Те всячески са саботирали работата на механичното съоръжение в Прослав - вандали са заливали таблата с вода, вадели са копчета, чупили са части.

От фирмата се отзовавали по 4-5 пъти на седмица, за да поправят асансьора в Прослав. След серията от вандализъм сервизът вдигнал ръце и се отказал от договор за поддръжка, който включва и двете пасарелки.

След няколко разговора с НЖКИ от сервиза са склонили да подпишат нов договор с условието, че на проблемната пасарелка в Прослав да се постави СОТ и камери за наблюдение.

Междувременно читател на Trafficnews.bg живописно ни описа как асансьорът се използва за тоалетна и как на него лично често му се налага да се вози с фекалии.