
МВР е засякло над 50 сайта, които рекламират или извършват търговска дейност със забранени от закона вещества. Това обяви министърът на вътрешните работи Даниел Митов в рамките на парламентарния контрол:
"Информацията за тях се събира, анализира и при доказване на извършена престъпна дейност се предприемат необходимите действия за тяхното сваляне. Приоритетно се осъществяват дейности по превенция на детската престъпност и закрилата на децата, като основна цел е намаляване предлагането на наркотични и упойващи вещества".
Освен засиления контрол върху интернет пространството, МВР предлага и други мерки за предпазване и противодействие на престъпленията, свързани с разпространението и производството на наркотици и упойващи вещества, увери Митов.
Изпрати на приятел:
Още от категорията

В Плевен конфискуват временно електрически тротинетки, управлявани в централната пешеходна зона
17.06.25 14:47
68


Акценти



Младеж плячкосва от пловдивски фитнес, полицията го спипа
17.06.25 14:47
4148


Ивелин Попов: Оставам в Ботев! Ще чакам развитие
17.06.25 14:47
2238




Темите на Traffic News

Потушават бунтовете в културния сектор със 150 млн. лв.
17.06.25 14:47
4029

Пламна ли война срещу тепетата на Пловдив?
17.06.25 14:47
14846