
Решение, с което да намалее персоналът на Синя зона с 33 щатни бройки, ще бъде взето от Общинския съвет в Пловдив този четвъртък. Предложението е на директора на ОП „Паркиране и репатриране” Ненко Калакунов. В мотивите е заложено, че в активите на ОП-то са заведени 20 нови паркомата, които бяха закупени от Община Пловдив за 200 000 лева. За тази година се предвижда да бъдат внедрени още 20 нови устройства.
Те ще заменят служителите в зоната за платено паркиране. Въпреки големият брой щатни бройки, които ще отидат в историята, голяма част от тях са незаети. Така общият брой на контрольорите ще стане 178, а тенденцията е те все повече да намаляват за сметка на автоматите.
В същото време два нови паяка ще се движат в Пловдив след решението на общинарите този четвъртък. Те бяха закупени от градските власти 448 000 лева на лизинг. След като бъдат приети в активите на ОП-то те ще могат да премахват коли, които са спрели неправилно и пречат на движението.
Още от категорията

Желязков: В сърцата и в умовете на хората папа Франциск ще остане с благия си нрав и с делото си


53 пожара са потушени у нас за последното денонощие
Акценти

Журналист на TrafficNews с номинация за Награда „Пловдив"



Откраднаха кола с украински номер в Остромила ВИДЕО




В Раковски излъчват на живо погребението на папа Франциск
