Много разочарована и разстроена от клипчето, качено в профила на поп фолк певицата Вая, е майката на млад мъж загинал в катастрофа.

Красимира Манолова създава фондация „Стефан Стефанов”, след като синът ѝ загива в пътен инцидент. „Негов приятел го возеше в кола със скорост в пъти над позволената. Ние основахме фондацията в негово име. Целта ни е превенция и да покажем на всеки, че трябва да е отговорен на пътя”, заяви пред Нова телевизия Красимира Манолова.

„Гледах видеото и съм много разочарована и разстроена. Това са известни хора. Младите, децата ги следят. Тук виждам, че моята работа по превенция ще е много трудна. Известните имат голяма отговорност. След като са поели по този път, трябва да осъзнаят как влияят на поколението, което израства с тях”, казва Манолова.

„Едно дете да помисли, че е много яко да си като нея, това може да доведе до жертви и почернени родители”, каза Манолова.

„За съжаление в момента в България отговорност се търси само от тези, които в момента извършват някакво противозаконно действие. Призовавам младите и известни хора да знаят, че освен известността – животът и здравето на хората са много по-висши ценности”, заяви Красимир Георгиев от Асоциация за квалификация на автомобилистите в България.

Певицата Вая: Имам книжка отскоро, страх ме е да вдигам високи скоростиКлипчето, на което шофира с над 300км/ч, било свалено от интернет