"Най-интересният научен принос на Лъчезар Иванов е този за електронния картон, който е продължение на хартиения, но е много по-удобен, защото, както самият той посочва, никога не може да се изгуби вкъщи". Това заяви журналистът Сима Владимирова в сутрешния блок на нова, след като миналия месец депутатът от ГЕРБ се сдоби с титлата "доцент".
Владимирова коментира и други научни открития от работата на Иванов, сред които са и ползите, които може да извлече страната ни от т.нар. "медицински туризъм".
В същото време рецензентите на трудовете му твърдят, че той е "реализирал научна продукция със значими приноси и отговаря напълно на критериите" за вземане на високата академична длъжност.
"Имаше две рецензии и пет становища. И само двама души бяха проявили творчесто. Всички други рецензии бяха като директно копирани от един и същи файл”, поясни Владимирова.
TrafficNews.bg
Още от категорията
Виж всички
УХТ удостои инж. Владимир Кисьов и проф. Иво Димитров с почетното звание "Доктор хонорис кауза”
Три влекача пристигнаха за заседналия край Ахтопол танкер
Какво време ни очаква до края на декември
Акценти
Виж всички
Румен Радев започва консултациите за ново правителство
Тормозят жена от София, бореща се срещу незаконни постройки
Заря за пловдивската гордост: Радина Величкова навърши 18