
Дъждове и градушки удариха страната в съботния ден. Освен проливният дъжд, който се изсипа в Пловдив, градушка удари няколко села край столицата, а порой наводни улици в Хасково.
Градушка колкото орех удари софийските села Горни и Долен Лозен. Бурята вилня около 15 минути, като нанесе поражения на градини и овощни дървета. Час след градушката все още има събрани на купчинки ледени топчета, съобщава Нова тв. Пътищата около Горни и Долни Лозен са разкаляни, на места има и изровен асфалт.
Буря със силен вятър и проливен дъжд се стовари и над Пловдив.
Вятърът бутна дърво върху Карловско шосе и затрудни движението.
Проливен дъжд се изля в ранния следобед над Хасково и наводни много улици в областния град. Има паднали дървета при бурята, придружена от градушка. За 14 минути в южната част на града, където е и метеорологичната обсерватория се изляха 15 литра на квадратен метър, но валежът бе по-интензивен в центъра и северните квартали на Хасково.
Наводнени улици има и в Пловдив.
От 30 градуса температурата рязко е паднала на 20, съобщават метеоролози. Няколко хасковски квартала за кратко са останали без ток.
TrafficNews.bg
Още от категорията

След блокадата: Граждани се събраха на протест в подкрепа на кмета на София Васил Терзиев

