След участието на представители на Асоциацията на инфлуенсърите в предаването „Социална мрежа" по Nova News, в което беше обсъдена темата с фалшивите новини в TikTok за смъртта на популярни личности, в интернет беше разпространена фалшива новина за смъртта на Александър Николов (Александър Влог) – член на Управителния съвет на Асоциацията.

В публикацията се твърди, че той е загинал при инцидент, като са посочени дата, час и място на погребението – 16 юни 2025 г. от 11:00 ч. Именно в този ден и час е насрочена и предварително уговорената среща между Асоциацията на инфлуенсърите и Комисията за регулиране на съобщенията (КРС), на която ще се обсъдят мерки срещу подобни злонамерени действия.
„Това не е просто фалшива новина – това е интернет тероризъм. Целенасочена атака срещу личността, обществения ред и доверието в информационната среда. На това трябва да се сложи – и ще сложим – край”, заявиха от Асоциацията.
Още от категорията
Виж всички
МВнР: Русия да прекрати неприемливите действия по смущаване на сателитни сигнали на европейските страни
Акценти
Виж всички
Румен Попов напусна прокуратурата
Сигнал за бомба затвори летището в Пловдив
Темите на Traffic News