На 14 октомври 2015 година пловдивските медии зарадваха своите аудитории с новината, че на площад "Стефан Стамболов" от утрешния ден ще има вече нов градски часовник. Дарението правеха дамите от Клуб Пловдив - Оптимист Интернешънъл. Средства за него са били събрани на благотворителен бал, а майстор бе известният часовникар Георги Милчев от София, който възстанови по- късно старинния часовник на Часовниковата кула в Разград.


Настъпи 15 октомври 2015 година и Георги Милчев с помощници пристъпиха към последните действия по действително красивия часовник, преди да го закрепят на един от стълбовете в зелената площ пред община Пловдив. Малко по-късно го сложиха, отстъпиха назад и... стълбът се катурна като кибритена клечка. Основата му беше съвсем плитка. Милчев си прибра часовника и се разбраха да бъде сложен по- късно.


Това по-късно така и не настъпи. Нещо повече, всеки опит да се разбере къде е в момента часовникът, опира до..нищото. Според проф. Деляна Вичева, председател на клуба, многократни опити да се постави часовникът са правени и по- късно, но на директния въпрос къде е в момента той, отговор така и не се получава. Ръководството на клуба щяло да обсъди и да отговори. А въпросът е съвсем простичък- къде е в момента часовникът?


Подобна новина, чиято опашка се размива във времето, е още едно обещание отпреди четири години. През август 2014 при изкопни работи за строеж на ул. "Рилски метох", пресечка на "Отец Паисий", бе открит християнски некропол от период- 11-15 век. Сензацията тогава беше тухлата в устата на един от 80-те намерени скелети, което навеждаше на мисълта за вампир. Точно тогава Божидар Димитров се беше развихрил да прави реклама на Созопол с вампири и темата беше вървежна.

В по-сериозен порядък откриването на този некропол даде на археолозите потвърждение за предполагаемо наличие на християнска църква на тепето. Така или иначе, много тържествено бе обещано тези християнски останки да намерят вечен покой на съвременните гробища, като бъдат положени след съответния религиозен ритуал. Само да бъдат изследвани в лаборатория и това щеше да стане.
Не стана. До ден днешен са в заключена стая на Археологическия музей.