Система за денонощно видеонаблюдение следи нивата на река Марица. 6-те камери проследяват в реално време водният стълб. Екип на TrafficNews.bg единствен влезе в центъра за видеонаблюдение.
Системата за наблюдение на река Марица може да прогнозира нивото й с три напред. По този начин има достатъчно време за реакция, твърдят специалистите по управление на кризи, обясни пред TrafficNews.bg Георги Маринов - началник отдел „Обществен ред и управление при кризи" – Пловдив.
Системата е свързана с интернет и гражданите също могат 24 часа в денонощието да следят онлайн нивата на реката. Нивото на река Марица в района на Пловдив се е покачило значително. Специалистите обаче успокояват, че до достигане на критичния максимум остават още 1 метър и 50 сантиметра. Контролирано се изпуска язовир Тополница.
Синхрон 2
В Пловдив има и 50 доброволци, специално обучени да реагират при наводнения.
TrafficNews.bg
Още от категорията
Виж всички
Министър Христанов внесе сигнал за злоупотреби при обществена поръчка за унищожаване на животински отпадъци
Започва изплащането на помощите за учениците