
Близо 90 вярващи участваха в бдението пред църквата "Св. Георги" в Черноземен, чийто навес рухна преди дни, съобщава 24 часа.
Сред тях бяха и миряни от Асеновград, пристигнали в селото специално за повода. Хората не успяха да влязат в 168-годишния храм, тъй като е запечатан като опасен със заповед на община Калояново и министерството на културата. По тази причина свещите се палеха и се оставяха в пясъчно сандъче пред "Св. Георги". Свещеници не присъстваха на бдението, организирано от богомолците. Пловдивската митрополия отмени насрочената за същия ден литургия заради затварянето на църквата. Очаква се утре комисия от ведомството на Вежди Рашидов да направи оглед на място и да опише щетите.
"Настояваме сградата, която е паметник на културата, да бъде укрепен. Не може да има село без храм", заяви кметицата Тоня Христозова.
TrafficNews.bg
Още от категорията


Май идва с гръмотевични бури и променливо време

Сарафов нареди проверка на системата BG-ALERT
Акценти



Задържаха трима мъже за търговия с наркотици в Пловдивско





Близо 1000 екипа на полицията ще следят трафика по празниците
