
Билетният център на площад „Стефан Стамболов” отива в историята. Временната постройка, която от години предлага билети за всички събития от културния афиш на Пловдив, ще бъде премахната. Общинските власти не предвиждат на мястото й да има друг подобен обект, въпреки че директорът на Държавна опера-Пловдив Нина Найденова е подала документи за каза точно в зоната на площада.
Идеята на екипа на Иван Тотев е туристическите центрове в града да се превърнат в места, от които пловдивчани и гостите на града да могат да си купуват билети за всякакъв род събития, включително и онлайн продажбата на билети. Става дума не само за вход за културно-исторически обекти, а и за концерти, театри и оперни спектакли.
Първата стъпка към реализацията на проекта бе сливането на общинското предприятие „Туризъм” и културният институт „Старинен Пловдив”. В обектите на Стария град вече е въведена система за закупуване на билети за различни къщи и музеи.
След обединението „Старинен Пловдив” ще кандидатства за лиценз за турагент и така ще може реално да реализира намеренията да превърне туристическите центрове и в места за продаване на билети. Така Пловдив ще може да управлява туристическия поток, който ще се увеличава с наближаването на инициативата Европейска столица на културата през 2019 г.
Още от категорията
Виж всички
Преди две години бременна жена губи бебето си при катастрофа със същото АТВ от Слънчев бряг

Пожар в болницата в Хасково, евакуираха пациенти
