Един българин е оцелял след влаковата катастрофа в белгийския град Льовен, научи кореспондентът на БНР. Българският гражданин, чието име не е се съобщава, е пътувал във влака по линията Льовен-Пан, който днес на обед се преобърна на излизане от гарата.
Общият брой на ранените е 27, загинал е един човек. Българският гражданин не е бил ранен, той е бил прегледан от спасителните екипи дошли на място, които установили че е в добро физическо и психическо здраве, след което си тръгнал.
Във влака общо са пътували 84 души. Няма данни сред тях да е имало други български граждани. Все още се разследват причините за дерайлирането на първия вагон на влака
Още от категорията
Виж всички
Кошмарът продължава: Евакуираха десетки семейства заради рушащ се блок над строежа на метрото в София
Облачно и хладно ще е днес в Пловдив
Темите на Traffic News