63 регистрационни табели са свалили пътните полицаи за първата седмица при констатиране на нарушение. Това каза в студиото на Нова телевизия комисар Бойко Рановски. Най-много от нарушителите са употребили алкохол или са нямали шофьорска книжка.
Рановски поясни, че се прилагат и мерки като отнемане на свидетелството за правоуправление при превишена скорост в населените места над 50 километра в час. Основната идея на завишените наказания е да се намалят драстично катастрофите и даваните жертви на пътя.
„При свалени регистрационни табели може да се направи медицинско изследване за алкохол в кръвта и ако дрегерът е показал повече от реалното, нещата се променят. Другият вариант е да се изчака изтичане на наложената забрана и да се получат номерата обратно. Разбира се, има и вариант за оспорване на акта в съда”, каза комисарят.
Според него при запазване интензивността на проверките вероятно около 15 000 души ще останат без регистрационни номера до края на годината.
Още от категорията
Виж всички
Зареждат банкоматите с евро на 1 януари
402-ма нови милионери за година у нас
Темите на Traffic News