496 бакалаври и магистри от Випуск 2025 на Факултета по обществено здраве „Проф. Д-р Цекомир Воденичаров, дмн“ получиха своите дипломи на тържествена церемония в Аулата на УАСГ.

Официални гости на събитието бяха Ректорът на МУ-София проф. д-р Бойчо Ланджов, дм, цялото Ректорско ръководство, декани на факултетите и директори на звена на МУ-София, директори на болници-партньори на факултета и представители на браншови организации.

Проф. Ланджов говори за значението на интердисциплинарния подход в здравеопазването на бъдещето, но подчерта, че: „Колкото и да напредват технологиите, сърцето на медицината остават ценностите, които е необходимо винаги да носим в себе си, ценности, на които ни възпитава вече над 100 години нашата Алма Матер.“

Той пожела на абсолвентите посоката им на развитие винаги да се основава на грижата за човека, уважението към истината и смелостта да следват ценностите си.

Деканът на ФОЗ, проф. Александрина Воденичарова, дм започна приветствието си с благодарност към преподавателите и служителите на Факултета по обществено здраве за приноса им в съхраняването на академичната традиции.

„Да помогаш, да подкрепяш, да лекуваш, да се грижиш, да управляваш, да водиш – това е мисия, която носи огромна отговорност и още по-голяма стойност“, подчерта тя в обръщението си към абсолвентите и ги увери, че успехът от завършването трябва да им носи заслужена увереност и сили за нови постижения.

Основателят и патрон на факултета, проф. д-р Цекомир Воденичаров, дмн също лично уважи церемонията. Той пожела на абсолвентите на добър час със съвет за ученето:  „Бъдете умерени във всичко, но не и в жаждата за нови знания. Там трябва да сте ненаситни, защото това ще ви изведе на пътя към така желания професионален и житейски успех“.  

Поздравления към дипломиращите се отправиха още проф. д-р Бойко Бонев, Декан на Факултет по дентална медицина, проф. Добриана Сиджимова, Директор на ДЕОС, д-р Николай Брънзалов, Председател на БЛС, г-н Захари Влайков, Председател на Студентски съвет, г-н Георги Найденов, зам.-директор по икономическите въпроса на УМБАЛ „Св. Екатерина“, д-р Красимир Джинсов, Изпълнителен директор на Национална кардиологична болница и г-н Филип Попов, представител на ръководството на Postbank.

От името на Випуск 2025 приветствие отправи и абсолвентката Алисия Ангелова, специалност „Акушерка“.  

43 отличници на випуска получиха своите дипломи лично от Ректора проф. Ланджов и от Декана проф. Воденичарова, заедно със специален сертификат и парична награда от Студентски съвет.  
На тържествената промоция се дипломираха абсолвенти от следните специалности:

„Медицинска сестра“,

„Акушерка“,

„Лекарски асистент“,

„Кинезитерапия“,

„Медицинска рехабилитация и балнеология“,

„Медицинска козметика“,

„Стратегически мениджмънт на фармацевтичната дейност“,

„Трудова медицина и работоспособност“,

„Обществено здраве и здравен мениджмънт“,

„Стратегически мениджмънт на фармацевтичната дейност“,

„Управление на здравните грижи“

 и „Управление на клиничните изпитвания“.

По време на церемонията проф. Воденичарова връчи почетни знаци за особени заслуги към факултета на г-жа Венелина Милева, изпълнителен директор на Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ „Токуда“ и на д-р Цветомир Димитров, изпълнителен директор на Университетска Първа МБАЛ – София.