36-годишната пловдивчанка Албена Матова има нужда от средства за лечение в чужбина. Младата жена живее само с майка си и всички техни спестявания отиват за лечението, което е продължително и скъпо. Намерили са възможности за лечение в чужбина, което да забави темпа на пристъпите на болестта. За съжаление техните доходи не са достатъчни, за да заплатят необходимите разходи от 18 000 лева, които са само за първия етап от лечението. Пътуването до лечебното заведение извън България и цялостната терапия там ще облекчи страданията и ще забави процеса на обездвижване.
Албена работи в Община Пловдив, но поради настъпило трайно увреждане на мускулатурата на тялото Албена е в дългосрочен неплатен отпуск и е в процес на лечение. Ето защо стартира кампания по набиране на средства, които да помогнат за подобряване на състоянието й. Към момента служителите на Общината са събрали близо 8500 лева, а Общинският съвет под тепетата отпусна 1000 лева, но средствата не са достатъчни.
Кутии за дарения има в деловодството на Община Пловдив на пл. „Стефан Стамболов“ № 1, в Младежки център (Гребна база) и Дома на младоженците, ул. „Христо Г. Данов“ № 34
Ето я и сметката на Албена:
Първа инвестиционна банка
BIC FINVBGSF
IBAN BG 34FINV915010BGN0EYPV
Още от категорията
Виж всички
Американската търговска камара за "Лукойл": Спешно трябва да се преговаря за дерогация, с размяна на писма няма да стане
Над 20 ранени в катастрофи за едно денонощие в страната
Темите на Traffic News