
Момичето, открито мъртво на работното си място в хотел в Банско, е страдало от анорексия. Това стана ясно след направена аутопсия, като крайна причина за смъртта е полиорганна недостатъчност.
22-годишната Жанет Маджерска е родена в Разлог, но е учила в Югозападния университет "Неофит Рилски" в Благоевград. От личния й профил във Фейсбук става ясно, че тя е работила и като експерт човешки ресурси" в 5-звездния хотел Premier Luxury Mountain Resort в планинския ни курорт.
Последната й активност в социалната мрежа е няколко дни, преди да се случи трагичния инцидент, докато е била на сватба в Разлог.
Припомняме, че колеги намерили безжизненото тяло на момичето в тоалетните, след като повече от час тя не отговаряла на служебния си телефон.
Полиорганна недостатъчност е прогресиращо състояние, което се характеризира с нарастващи степени на физиологични нарушения в няколко органа. Постепенно се установява прекратяване на функцията им. Най-вероятно органите ѝ са спрели да функционират заради липсата на хранителни вещества.
Още от категорията

След серия проверки и предписания: Затвориха хоспис край Русе и изведоха пациентите

