Готов е алгоритъмът на така наречената пътна карта на имунизационния процес, която включва логистиката и организацията на кабинетите за ваксинация. Това съобщи директорът на РЗИ-Бургас д-р Георги Паздеров след среща между министъра на здравеопазването проф. Костадин Ангелов, председателя на Националния ваксинационен щаб проф. Красимир Гигов и представители на шестте регионални здравни инспекции, отговарящи за организацията по ваксинирането срещу COVID-19. Той обясни, че в страната ще бъдат разпределени 47 мобилни екипа за ваксинация. Те ще разполагат с всичко необходимо за процеса по ваксиниране срещу коронавирусна инфекция.
„Готовността за имунизация, както от лекари, медицински сестри, работещи в лечебните заведения, така и от фармацевтите и стоматолозите, е 33% за страната“, каза д-р Паздеров. По думите му за София-град записалите се за ваксинация са почти 7800. Той очаква броят на желаещите да се ваксинират да се увеличи.
„Имайте предвид, че ЕК, след регистрацията и разрешението на ваксината, ще има и характеристика на този продукт, която ще бъде конкретизирана. Все пак говорим за лекари, за здравни работници. След като излезе тази характеристика, аз съм сигурен, че бройката ще бъде много повече“, допълни д-р Паздеров.
Утре министърът на здравеопазването ще се запознае на място с организацията и начина на работа на първия в страната временен изнесен специализиран кабинет за имунизации срещу COVID-19. Кабинетът се намира пред сградата на РЗИ-София.
Още от категорията
Над 2 890 000 лв. са даренията след благотворителния концерт на "Българската Коледа"