Над 16 000 полицаи са охранявали изборния ден, като 15 600 са били ангажирани пряко с охрана на 11 800 изборните секции, съобщи министъра на вътрешните работи Калин Стоянов, веднага след приключване на изборния ден. Останалите 500-600 служители са работили по сигналите за нарушения, които са били получени от различни места в страната.  

"Успяхме да се справим с опазнване на изборите, през последните 3 години натрупахме опит. От началото на кампания в МВР са получени 583 сигнала - за купен вот и други нарушения. Образувани са 100 досъдебни производства, половината от тях бързи. В рамките на днешния ден са получени 180 сигнала. Това , което отчитаме като нещо ново е , че в много от случаите , когато отивахме на проверка по сигнал, получавахме едновременно и контра сигнал. Голяма част от тях не се потвърдиха, но сме ги докладвали на прокуратурата" , заяви Стоянов. Той уточни, че работния ден за полицаите не е завършил, предстои да се охраняват предизборните книжа и машините. 

Според Стоянов и в тази кампания е имало купуване на гласове чрез опрощаване на дългове и версии. "Опитваме се максимално да  ограничим  тези практики. Всички партии залитат към този способ. Чадър не е имало към нито една политическа партия и формация. И се надявам лидерите на някои партии да не оправдават резултатите си с МВР.", завърши той. 

Към 20.30 ч. изборният процес в Пловдивска област приключи в спокойна обстановка, без сериозни инциденти, информираха от пресцентъра на полицията. Предстои под полицейска охрана да бъдат транспортирани книжата и материалите от изборите до 16 и 17 РИК.
От 4 юни насам служители от звената "Български документи за самоличност" към дирекцията са издали общо 34 удостоверения на гласоподаватели без лични документи, като за вчера и днес отработените заявления са 18.