
Управителният съвет на БНБ взе решение за издаване на предварителни одобрения по заявленията на „Българо- американска кредитна банка“ АД и на „Инвестбанк“ АД за пряко придобиване на акциите на Търговска банка „Виктория“ АД.
Заявленията са подадени във връзка с участието на двете банки в провежданата от синдиците на „Корпоративна търговска банка“ АД (в несъстоятелност) процедура по продажбата на акциите на Търговска банка „Виктория“ АД и на вземанията на „Корпоративна търговска банка“ АД (н) от Търговска банка „Виктория“ АД.
Одобренията са дадени в съответствие с критериите по чл. 28а, ал. 3 от Закона за кредитните институции и при отчитане на заявените и от двете банки намерения за преобразуване на придобиваната банка посредством вливане в съответната банка заявител в шестмесечен срок.
Още от категорията

ЧСИ разпродава базите на фирма за пластмаса край Асеновград за близо 700 хил. лева


Акценти





Бившият кмет на Пазарджик Тодор Попов катастрофира



Кола блъсна Коко Тайсъна, в тежко състояние е
