Yettel посрещна новите участници в тазгодишното издание на програмата си за хора с увреждания „Рамо до рамо“. Стартирала през 2015 г., тази година инициативата отбелязва своята десета годишнина. И до днес тя е една от малкото програми у нас, които дават възможност на хората с различни възможности да натрупат ценен корпоративен опит и да намерят своята професионална реализация.
„Рамо до рамо“ е един от примерите, с които Yettel доказва своя ангажимент да предоставя равен шанс и да създава приобщаваща работна среда за всички социални групи.
Тази година към програмата се присъединяват три дами, които през следващите две години ще работят в областта на логистиката, човешките ресурси, както и в центъра за обслужване на клиенти. Заедно с тях общият брой участници в „Рамо до рамо“ през всичките десет години достига 40 души.
За да ги подготви за новите им роли, Yettel провежда задълбочен онбординг процес за участниците. През цялото време на програмата те разчитат и на подкрепата на своя личен ментор – служители на телекома, подготвени да приемат хората с различни възможности в своите екипи. Тяхната роля е да подпомагат адаптацията на участниците, като им помагат да развият своите умения и да разгърнат потенциала си.
„Рамо до рамо“ осигурява още психологическа подкрепа от корпоративен психолог и дава възможност за напълно дистанционен режим на работа, позволявайки на хора от цялата страна да се включат.
През годините участниците в програмата се реализират в широк набор от направления като технологии, финанси, управление на проекти, кол център, човешки ресурси, корпоративна политика и други.
Телекомът активно работи и за повишаване информираността на своите екипи – от старта на програмата досега операторът е обучил близо 60 свои служители за ролята им на ментори. Значителни са и инвестициите, които Yettel прави в сградния фонд и достъпността на своите административни офиси, за да създаде приобщаваща работна среда за всеки.
Дългогодишен партньор на „Рамо до рамо“ е неправителствената организация Jamba, която от години работи за осигуряването на равни възможности за хората със специални потребности.