
Служител на Общинска охрана в Пловдив, човекът, чиято задача е да следи за спазването на обществения ред и наредбите на местната власт, сам наруши тези правила… и то два пъти.
За куриозната случка разказа пловдивчани пред репортер на TrafficNews. Навръх Националният празник 3 март, служител на Общинска охрана е извършвал обход по улиците в район „Западен”. Патрулирайки, общинският служител набелязал „жертва” – кола, спряла след знак забраняващ паркирането.
Вместо да потърси паркинг обаче, униформеният паркирал служебната кола директно под знак В27 „Забранени са престоят и паркирането”. Бързайки, за да не се върне случайно водачът на возилото в нарушение, същият служител, който явно също е в нарушение, побързал да напише глобата и да я залепи на стъклото на шофьорската врата.
Нещата са станали още по-лоши. Униформеният, вместо да потърси близко кошче за боклук или да прибере в джоба си отрязъка от фиша, той го смачкал и го метнал нерегламентирано на улицата, на пътното платно.
Свидетел на двете нарушения от страна на служителя на Общинска охрана е документирал действията му в снимков материал. На кадрите се вижда неправилното паркиране на служебната кола, както и как служителят безцеремонно хвърлил отпадъците си на земята, докато самият той трябва да бъде пример за спазване на реда.
Този случай повдигна множество въпроси относно контрола и моралните стандарти в институциите, които трябва да служат като пример за обществото.
Акценти





България се отказа да бъде домакин на ЮНЕСКО



