Марица започна с трудна победа участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол за жени. В зала Колодрума пловдивският тим победи гостуващия Сало от Финландия с 3:1 /18, 20, -23, 21/ и запазва отлични шансове за реванша след седмица. Жълто-сините можеха да вземат и чиста победа с 3:0, но пропуснаха преднина от 22:18 в третия гейм.

Първите два гейма вървяха равностойно до второто техническо прекъсване, дори на моменти нашите трябваше да догонват. Към края Марица дръпваше със самоотвержена игра в отбрана, отлична блокада и кинжални атаки на Нася Димитрова, Деси Николова и Кремена Каменова. В третата част този сценарий се повтори, но само до 22:18. Тогава последваха грешки в посрещането, от които финландките се възползваха и се върнаха ва мача. Четвъртият гейм също вървеше много равностойно, а Марица взе превес едва в края за 23:20 и затвори мача след грешки на гостенките и отлична игра на Каменова в атака.