Академик Бултекс 99 започна с победа участието в новия сезон на Националната баскетболна лига. В мач от първия кръг отборът на Асен Николов надигра гостуващия Ямбол със 78:72 /20:19, 21:15, 20:16, 17:22/. Близо 700 зрители подкрепяха студентите в Комплекс СИ²ЛА, което е най-голямата посещаемост на домакински мач от шампионата, откакто пловдивският тим се завърна в елита.

Гостите поведоха с 12:4 в началото, но Академик Бултекс 99 бързо възстанови равенството и взе първата четвърт с точка преднина. Във втората домакините два пъти повеждаха с 5 точки, но бяха застигани от борбения тим на Ямбол. На третия път обаче това не стана и студентите се оттеглиха на почивката със 7 точки аванс. Разликата набъбна и прехвърли 10 точки в третата четвърт, а в началото на 4-та стигна 16 точки. Възпитаниците на Иван Чолаков използваха отпускането на съперниците си и стопиха пасива до 7 точки, но нямаха сили за повече. домакините възстановиха комфортен аванс от 12 точки и спокойно дочакаха победата, въпреки грешките които допуснаха към края на срещата.

Решаваща за успеха се оказа далечната стрелба. //баскетболистите на Академик Бултекс 99 реализираха цели 15 тройки от 31 опита, докато противникът успя само в 3 от 12 опита. Особено голям бе процентът на тройките на домакините преди почивката. Най-резултатен бе американският гард Айзея Умипиг с 22 точки /4 тройки/, 5 асистенции и 4 борби. Мартин Дурчев се отчете с 14 точки, Мануел Джонсън и Шакир Смит добавиха по 10. Центърът Маодо Нгурайн спомогна за успеха с 4 точки и 10 борби. За гостите се отличиха Брайкъс Перин с 18 точки, Николай Върбанов с 14, Стою Чолаков и Станислав Говедаров с по 10.