Ивет Лалова-Колио постигна личен рекорд за сезона в полуфиналите на 100 метра на Световното първенство по лека атлетика в Лондон, но не успя да намери място сред осемте финалистки. 33-годишната спринтьорка завърши седма в първия полуфинал на Олимпийския стадион с време 11.25 секунди (+0.8 м/сек). Нейните амбиции обаче са най-вече за по-дългия спринт на 200 метра. Първа в тази серия завърши Мари Жозе-Та Лу с 10.87 сек, а втора се нареди европейската шампионка Дафне Схипърс с 10.98 сек. Третата в първата серия Кели-Ан Баптист (Тринидад и Тобаго) също влезе на финала с 11.07 сек - второто най-добро "губещо" време, пише sportal.bg.

С най-добър резултат за финала се класира олимпийската шампионка Илейн Томпсън (Ямайка) - 10.84 сек. Другите финалистки са Росанжела Сантос (Бразилия - 10.91 сек), Тори Боуи (САЩ - 10.91 сек), Мюриел Ауре (10.99 сек) и Мишел-Лий Ахи (11.04 сек).

Световната титла след "гмуркане" във финалните метри спечели американката Тори Боуи с личен рекорд за сезона от 10.85 секунди (+0.1 м/сек). Боуи изостана много в първите метри и направи страхотна втора част на бягането, за да се пребори за златото. Така след Джъстин Гатлин при мъжете отново американка триумфира в кралската дисциплина.

Мари-Жозе Та Лу, която буквално се изстреля от стартовото блокче, не успя да удържи водачеството си до края и финишира втора с 10.86 сек. Бронзовият медал на 100 метра при жените дойде в Европа. Спечели го европейската шампионка Дафне Схипърс (Холандия), която се нареди трета с 10.96 сек. Олимпийската шампионка от Рио и сочена за суперфаворитка за титлата Илейн Томпсън остана едва пета с 10.98 сек.