Пловдивският боксьор Арман Хакобян се окичи с републиканска титла. Това е станало на провелото се в Сливен републиканско първенство по бокс. Представителят на боксов клуб "Ботев" е победил във финала Антон Димитров от АСК чрез технически нокаут. Така Хакобян е грабнал първото място в категория до 75 килограма.

Пловдивският клуб си е тръгнал с още два медала от надпреварата. Роберт Чамасанян е вицешампион на България в категорията до 69 килограма, след оспорван двубой с Николай Коев. Светлин Спасов пък е завоювал бронза в категорията до 64 килограма.

Боксов клуб "Ботев" се е класирал на шесто място в цялостното класиране. За доброто си представяне оттам благодарят на треньора Валентин Поптолев.