Ветераните на Локомотив Пловдив се наложиха над тези на Ботев с 1:0 на Лаута и с общ резултат 2:0 продължават напред в първенството., предаде от Лаута репортер на PlovdivDerby.com.

Първото по-сериозно положение бе в полза на гостите от Ботев. Силен удар на нападател в жълто-черно бе отразен със сетни сили от Камбуров. 3 минути по-късно домакините отговориха подобаващи като разтресоха горната греда на вратата на канарчетата след добре изпълнен фаул от около 20 метра. Минута преди края на първото полувреме нападател на черно-белите направи непростим пропуск като от много близо прати топката в аут вместо в мрежата на Ботев. В началото на второто полувреме Камбуров отново спаси своите след като удар от корнер коварно се бе запътил към мрежата му. Десетина минути по късно Васко Камбуров вдигна публиката на крака със страхотно спасяване след продължителна атака на гостите. Към края на второто полувре защитник в черно-бяло пък успя да изчисти от голлинията. Пропуските на жълто-черните бяха наказани в Чавдар Стойчев, който след самостоятелна акция изведе Локо напред в резултата, а общия баланс от двата мача стана 2:0 за смърфовете.