Ботев грабна зрелищна победа с 4:2 над Локомотив в градското дерби от 10-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години, играно пред над 500 зрители на централния терен на стадион "Локомотив". През първото полувреме домакините бяха по-активни, но след почивката доминацията на "канарчетата" бе пълна.

Ботев откри в 40-та минута, когато Ангел Бастунов изведе по отличен начин Мартин Татаров сам срещу вратаря и нападателят не сгреши. В 55-ата минута Ангел Бастунов намери Милен Златков по левия фланг, а крилото с много красив техничен удар от ъгъла на наказателното поле простреля вратаря за 2:0. В 69-ата минута преднината на "канарчетата" стана класическа. Милен Златков получи отдясно и стреля точно за 3:0. След по-малко от 120 секунди центриране отляво бе засечено от Димитър Законов, който прати топката в мрежата за 1:3. В 76-ата минута обаче момчетата на Тодор Киселичков възстановиха преднината си от три гола. Крис Добрев демонстрира великолепната си скорост и след като направи отличен рейд пусна наляво към Мартин Татаров, а нападателят без проблеми прати топката покрай вратаря - 4:1 за Ботев.

Крайното 4:2 в 83-ата минута фиксира Мариян Тонев, който засече с глава центриране отдясно, пращайки топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата. До края на срещата ботевистите не допуснаха опасности пред вратата си и се поздравиха с трите точки.