Шахматен клуб Пловдив грабна три купи и четири медала от престижния международен Фестивал „Надеждите на света“. В турнира по класически шах, Ивайло Кирилов завоюва купа и златен медал – до 14 години, с впечатляващият резултат 8,5 точки от 9 възможни. В същата дисциплина, но при 10 годишните Симеон Тодев наделя над конкурентите си и завоюва първото място за трета поредна година.

В атрактивната дисциплина „Шах на Фишер“ – в която местата на фигурите се определят от компютър и така се изключва теоретичната подготовка с компютър – се игра общ турнир от 8 до 14години. В него Симеон Тодев доказа своя талант и шахматни знания, победи много какички и батковци с по - голям рейтинг от неговия и грабна първото място в генералното класиране. Тук другият представител на ШК Пловдив – Ивайло Кирилов спечели сребърен медал при 14 годищните момчета.