Националният волейболен отбор на България за юноши до 17 години записа пореднотоси забележително постижение, като се класира за полуфиналите на Европейското първенство в Турция. Момчетата на пловдивския селекционер Драган Иванов се наложиха над аутсайдера Финландия с 3:1 (25:21, 25:7, 27:29, 25:22) в последния си мач от Група 1 на шампионата и заеха първото място в потока с 4 победи, 1 загуба, 12 точки и геймово съотношение 13:5.

В полуфинала нашите ще срещнат състава на Белгия. В другата полуфинална среща ще играят Италия, която стана победител в Група 2 и домакините от Турция, които останаха втори в Група 1. Белгия и Италия завършиха с еднакъв актив от 4 победи, 1 загуба и 11 точки и геймовото съотношение определи победителя в Група 2 - 13:6 срещу 12:7.

Всички полуфинали ще бъдат в понеделник (10 юли), като началните часове все още се уточняват.