Шахматната ни надежда Виктория Радева (ШК Локомотив 2000) завоюва поредната си купа в Будва като стана Европейска шампионка по рапид до 16 г.. Ученичката от НТГ Васил Левски спечели надпреварата с 6 точки от 7 възможни, на второ място е Олга Баделка (Беларус) с 5,5 т.а трета остана Зала Урх (Словения) с 4,5 т . Само преди по малко от месец Баделка напрви реми с Антоанета Стефанова на европейското по класически шах в Минск.

Това е поредната купа, която печели най-успешната ни за тази година шахматистка. Преди 4 г. стипендиантката на Общество Nota Bene стана и Световна шампионка по рапид, а тази година тя има 5 републикански титли. Предстои Суперфинала с участието на първите 3 от всяка група ( до 8,10,12,14,16 и 18 г.), които се срещат по системата на директна елиминация. Очакванията са Вики да се класира сред първите четири . На следващия ден е шампионатът по блиц, в който целта пред Радева е минимум медал.