Виктория Волей (Пловдив) остана със сребърните медали на държавното по волейбол за юноши до 20 г., след като отстъпи с 3:1 (21:25, 25:13, 25:20, 25:21) на Славия на финала в зала „Панайот Пондалов“ в София.

Двубоят за титлата бе истинска битка, като бе достоен за финал. Пловдивчани стартираха ударно, като поведоха в резултата и взеха първия гейм. От там насетне обаче настъпи обрат. Домакините показаха своя опит, натрупан от участието в Суперлигата, като надделяха във втората част, а в третата оставиха съперника на едва 13 точки. В четвъртата част пловдивчани се опитаха да се надигнат, но белите стопираха всякакви опити да се върнат в играта, като отново надделяха и записаха крайната победа, а с това и златния връх.