Виктория Волей (Пловдив) ще играе финал за шампионската титла на България по волейбол за юноши старша възраст. Това стана факт, след като пловдивчани победиха ЦСКА с 3:2 (25:23, 23:25, 17:25, 25:23, 18:16) гейма в изключително драматичен полуфинал в столичната зала „Панайот Пондалов“. След много обрати в резултата напрежението взе връх в решителния тайбрек. В него „викторианците“ поведоха с 13:9 и 14:10 и имаха 3 мачбола, които пропиляха. Последва още един изпуснат мачбол при 14:14, за да дойде победната точка при 18:16 след точно 2 часа и една минута игра.

Така Виктория Волей ще играе днес от 16,00 часа финал за титлата срещу Славия, който победи Левски също с 3:2. Припомняме, че само преди седмица Виктория Волей спечели шампионската титла на България при юношите младша възраст, след като победи във финала ЦСКА с 3:1 гейма.