Пловдивският Виктория Волей доказа, че разполага с най-добрата волейболна школа в страната при момчетата. Пред пълните трибуни на зала Строител оранжевите грабнаха шампионската титла на България за юноши до 16 години, след като на финала победиха връстниците си от ЦСКА с 3:1 гейма.

Първата част бе спечелена трудно от червените с 27:25, но след това домакините проведоха истинска наказателна акция и сразиха опонентите си три пъти с 25:19, 25:15 и 25:16. Пловдивчани превъзхождаха противниците си във всички компоненти на играта и заслужено спечелиха трофея. Възпитаниците на треньора Драган Иванов приключват настоящия сезон само с два загубени гейма – един от Арда в полуфинала и един от ЦСКА в решителния мач за титлата. В мача за третото място Арда победи Добруджа с 3:2. Виктория Волей взе и две индивидуални награди. Ето всички призьори:

Най-добър нападател – Арберт Албаадж (Виктория Волей)

Най-добър разпределител – Любослав Телкийски (Виктория Волей)