Локо измъкна драматична победа срещу Дунав с 2:1 на Лаута в мач от седмия кръг на Първа лига. Симеон Райков донесе успеха в третата минута на добавеното време, наказвайки грешка на вратаря на гостите Антонов. Домакините поведоха още в 10-та минута, но допуснаха изравняване след почивката. В крайна сметка Локо заслужено победи, тъй като през целия мач повече търсеше успеха и бе по-добрият и по-класен тим в срещата.

Черно-белите започнаха вихрено и в 5-та минута можеха да открият. Димо Бакалов проби отляво и центрира остро, но Мартинович стреля покрай вратата. В 10-та минута обаче голът за Локо вече бе факт. Траянов центрира, последва разбъркване на границата на пеналта и Бакалов с отмерен удар откри.

Пловдивчани продължиха да диткуват темпото и след почивката, но Дунав обаче успя да изравни от нищото, след като се възползва от колаективна грешка в отбраната на домакините. В 69-та минута Ненов овладя едно центриране отляво, което мина през куп от играчи, и отблизо заби топката под гредата.

След този гол черно-белите се опитаха да се домогнат до победно попадение, но то не идваше. Така се стигна до последната минута на добавеното от рефера време, когато втаратя на Дунав Антонов не можа да хване една върната от защитник топка и Симеон Райков на празна врата донеасе трите точки за Локо.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ДУНАВ 2:1
1:0 Бакалов (10)
1:1 Ненов (69)
2:1 Райков (93)

ЛОКО ПД: 40. Диао, 71. Крумов, 5. Георгиев, 44. Марков, 2. Бедиме, 17. Траянов, 39. Умарбаев, 10. Марчев, 9. Кики, 77. Мартинович, 7. Бакалов

ДУНАВ: 86. Антонов, 8. Васев, 22. Милчев, 5. Марем, 23. Хубчев, 4. Патев, 11. Димов, 94. Ненов, 7. Карагерен, 10. Шопов, 9. Будинов

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Волен Чинков