Локо загуби нещастно гостуването си на Верея с 1:0 в мача си от шестия кръг на Първа лига на Трейс Арена в Стара Загора. Черно-белите могата да съжаляват, тъй като особено преди почивката бяха по-добрият отбор и имаха повече положения, които пропуснаха.

Срещата започна равностойно, но в 10-та минута Локо сътвори първия красив момент в мача. След корнер отляво Умарбаев стреля от въздуха от границата на пеналта, но топката мина над гредата. В 24-та минута домакините създадоха първата реална опасност пред вратата на Локо. Фенуш напредна отляво и стреля от малък ъгъл, но Пиргов спаси. В 28-та Локо имаше още една опасна ситуация, но тя не бе отиграна добре. Умарбаев бе изведен с дълго подаване, пребори се със защитник и върна към Мартинович, който стреля много неточно. До почивката гостите пропуснаха още едно положение и могат да съжаляват, че не водят след първото полувреме. В 34-та минута Пламен Николов засече с глава центриране на Кики, но Аргилашки спаси.

След почивката Верея натисна и пропусна второто си положение в мача. Млезлият малко преди това Мунин отправи удар, но Пиргов успя да улови топката. В 67-та минута Пиргов не можа да хване добре едно центриране отляво и резервата Валери Домовчийски отблизо довкара топката в мрежата. До края Локо се опита поне да изравни, но не успя. Най-чистото положение пропусна Димо Бакалов в добавеното време. Тогава Пламен Николов продължи една топка с глава към него, но нападателят с левия краг от въздуха стреля над гредата.

ВЕРЕЯ - ЛОКОМОТИВ ПД 1:0

1:0 Домовчийски 67

ВЕРЕЯ: 96. Аргилашки, 21. Илиев, 33. Енчев, 4. Бен Джемиа, 15. Слаев, 20. Бенгюзов, 8. Балде, 7. Андонов, 14. Нургалиев, 11. Йорданов, 9. Фенуш

ЛОКО ПД: 1. Пиргов, 6. Пашов, 22. Николов, 5. Георгиев, 19. Велковски, 17. Траянов, 39. Умарбаев, 10. Марчев, 9. Кики, 77. Мартинович, 7. Бакалов

СЪДИЯ: Петър Доровски

СТАДИОН: “Трейс Арена

НАЧАЛО: 18:15 часа