Локомотив Пд взе рутинна победа с 3:1 срещу гостуващия на Лаута Витоша Бистрица в мача от поредния кръг на Първа лига. Двата отбора предложиха приятен за гледане мач с цели три попадения за едно полувреме и доста положения. По-голямата класа и ефективност на черно-белите обаче си каза тежката дума и пловдивският тим грабна заслужени три точки, с които излезе 4-ти в класирането. Домакините играха без Ванчо Траянов, който бе покосен от вирус.

Локо откри още в 4-та минута. Димо Бакалов бе изведен с пас от дълбочина зад защитата на Витоша, след което асистира на Дино Мартинович, който сам срещу Михаил Иванов го преодоля за 1:0 и вкара първия си гол за сезона. Гостите изравниха бързо. В 9-та минута Стефан Христов се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините и от близка дистанция се разписа за 1:1.

Локо натисна и отправи два неточни удара към вратата на Витоша чрез Умарбаев и Марчев. Димо Бакалов пък пропусна сам срещу вратаря. В 37-та минута Локо организира бърза атака, след недоразумение в отбраната на гостите топката попадна у Умарбаев, който с техничен прехвърлящ удар даде нов аванс на Локо.Това бе най-хубавият гол в живота ми, призна впоследствие талантливият халф на домакините.

Пре второто полувреме Локо продължи да бъде по-добрият тим и в 67-та минута на практика реши мача. След изпълнение на корнер топката мина през куп от играчи и Дани Кики на празна врата вкара трето попадение. До края черно-белите затвориха подстъпите към вратата си и контраатакуваха опасно. В последната минута Василев пропусна златен шанс за Витоша, след като не можа да уцели опразнената врата след грешка на вратаря Пиргов.

ЛОКОМОТИВ ПД - ВИТОША 3:1

1:0 Мартинович (4)
1:1 Христов (9)
2:1 Умарбаев (38)
3:1 Дани Кики (67)

ЛОКОМОТИВ: 1.Илко Пиргов, 71.Пламен Крумов (46 6.Георги Пашов), 22.Пламен Николов, 44.Ивайло Марков, 2.Марк Бедиме, 39.Парвиз Умарбаев (74 17.Ванчо Траянов), 20.Пауло Серджио, 10.Веселин Марчев, 9.Дани Кики, 77.Дино Мартинович, 7.Димо Бакалов (67 13.Симеон Райков)

ВИТОША: 1.Михаил Иванов, 3.Йордан Върбанов, 24.Николай Христозов, 18.Петко Цанков, 4.Кристиан Узунов, 7.Кристиян Кочилов (71 77.Даниел Пеев), 88.Ивайло Лазаров, 99.Стефан Христов, 11.Даниел Кутев (8025.Пол Отофе), 45.Григор Долапчиев (70 19.Китан Василев ), 14.Четин Садула

Пловдив, стадион: "Локомотив"