Локомотив Пд и новакът Витоша Бистрица играят при 2:1 на почивката на Лаута в мача от поредния кръг на Първа лига. Двата отбора предлагат зрелищен мач с цели три попадения за едно полувреме. Черно-белите откриха още в 4-та минута. Димо Бакалов бе изведен с пас от дълбочина зад защитата на Витоша, след което асистира на Дино Мартинович, който сам срещу Михаил Иванов го преодоля за 1:0 и вкара първия си гол за сезона. Гостите изравниха бързо. В 9-та минута Стефан Христов се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините и от близка дистанция се разписа за 1:1.

Локо натисна и отправи два неточни удара към вратата на Витоша чрез Умарбаев и Марчев. Димо Бакалов пък пропусна сам срещу вратаря. В 37-та минута Локо организира бърза атака, след недоразумение в отбраната на гостите топката попадна у Умарбаев, който с техничен прехвърлящ удар даде нов аванс на Локо.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ВИТОША 2:1

1:0 Мартинович (4)
1:1 Христов (9)
2:1 Умарбаев (38)

Локомотив: Пиргов, Крумов, Николов, Марков, Бедиме, Умарбаев, Серджо, Марчев, Кики, Мартинович, Бакалов.

Витоша: Иванов, Върбанов, Христозов, Цанков, Узунов, Кочилов, Лазаров, Христов, Кутев, Долапчиев, Садула.