Напук на скандалите и проблемите Локо развенча шампиона Лудогорец и измъкна заслужено 0:0 мача от поредния кръг на Първа лига в Разград. Черно-белите играха храбро срещу хегемона в родния шампионат в последните години и напълно заслужено си тръгнаха с точката. Те изнесоха поредния си стабилен мач, макар и след сътресенията на Лаута около напускането на Мартин Камбуров и броженията на феновете срещу клубния президент Христо Крушарски. С организирана игра в отбрана и добро преливане в атака момчетата на Войн Войнов не позволиха на орлите да разгърнат стила си и макар и без трима основни играчи плюс напусналия Камбуров, загатнаха че и през този сезон могат да бъдат фактор в шампионата. Орлите излязоха без осем титуляри, явно с мисълта за реванша в Шампионската лига, но това не омаловажава постигнатото от Локо в Разград.

Домакините можеха да открият още в 10-ата минута. Реферът свирна спорна дузпа след съприкосновение или липса на такова между Пламен Крумов и Жоао Паоло. Бившият голмайстор на Ботев сам се нагърби с изпълнението, но Пиргов спаси. Малко след това Мисиджан пропусна втори шанс за Лудогорец. Към края на първото полувреме локомотивци също погелднаа по-смело към вратата на домакините. Паоло Серджо изведе с идеален пас Велковски, но последният не успя да овладее топката на чиста позиция.

Второто полувреме започна с натиск за орлите. В 51-та минута Пламен Крумов изби лошо една топка пред вратата и я подари на Мисиджан. Нападателят стреля, но Крумов поправи грешката си и блокира удара му. В ответната атака Локо пропусна най-чистата си ситуация до момента. Умарбаев изведе отляво Димо Бакалов на отлична позиция. Последният стреля силно, но топката профуча покрай вратата. Малко след това Крумов стреля от пряк свободен удар, също покрай десния страничен стълб. В 65-та минута Мисиджан имаше нова възможност да открие за Лудогорец, но Пиргов бе добре пласиран и спаси удара му. В 75-та минута орлите пропиляха ново чисто положение. Кампаняро бе изведен отдясно и върна към Кишада, който упор направи по-трудното и стреля над гредата. Към края на мача удар на Кампаняро профуча край страничната греда и това бе всичко.

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 19. Василев, 8. Лукас Саша, 32. Пластун, 5. Терзиев, 10. Кампаняро, 12. Анисе, 11. Кишада, 92. Лукоки, 93. Мисиджан, 37. Жоао Паоло

ЛОКО ПД: 1. Пиргов, 71. Крумов, 22. Николов, 2. Бедиме, 19. Велковски, 17. Траянов, 20. Пауло Серджио, 39. Умарбаев, 7. Бакалов, 77. Мартинович, 10. Марчев