Ботев превзе Пловдив след класическо 3:0 срещу в Коматево в поредното издание на пловдивското дерби, което този път бе по-различно от останалите. За пръв път в историята мачът се проведе при закрити втари, заради наказание на канарчетата. През целия мач жълто-черните бяха по-добрият отбор и съвсем заслужено победиха категорично, като загатнаха, че излизат от миникризата, в която бяха изпаднали след мачовете в евротурнирите. Локо завърши мача с 10 души, след като ветеранът Ванчо Траянов бе изгонен след почивката. Въпреки празните трибуни стана интересен мач, но превъзходството на канарчетата бе явно, а над Локо и старши треньора Войн Войнов надвиснаха още по-тъмни облаци. Двата отбора вече имат по 38 победи и 29 равенства в пловдивските дербита.

Още в 5-та минута жълто-черните разиграха бърза и технична атака през центъра, но така и не успяха да стигнат до удар във вратата. Локо отвърна със силен шут на Райков в аут. Малко след това Густаво Алфонсо изведе Ндонгала на отлична позиция отляво, но нападателят стреля право във вратаря. В 13-та минута по-настойчивата игра на канарчетата даде резултат. Неделев технично изведе Густаво Алфонсо, който преодоля вратаря и порази целта, отбелязвайки първия си гол в дербито в едва втория си официален мач за Ботев. Последва по една опасна ситуация пред двете врати, но до гол не се стигна. При първата Минев изчисти от голлинията след меле пред вратата на домакините, а при втората Балтанов пропусна да удвои, след като бе изведен от Неделев, но вратарят спаси удара му.

След почивката Ботев продължи да бъде по-добрият отбор и много скоро удвои преднината си. В 51-та минута Марков игра с ръка в пеналта и Неделев превърна отсъдената дузпа в гол. Малко по-късно резервата Стивън Петков пропусна златен шанс за трети гол. Той бе изведен технично от Балтанов, но ударът му от 2 метра бе париран от защитник и излезе в корнер. След средата на второто полувреме Ванчо Траянов от Локо бе изгонен за втори жът картон. В 78-та минута Ндонгала оформи класиката с диагонален шут от двайсетина метра, сварил неподготвен вратаря на Локо

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 3:0

1:0 Алфонсо 13, 2:0 Неделев 51 дузпа, 3:0 Ндонгала

БОТЕВ ПД: 99. Чворович, 2. Панов, 18. Терзиев, 70. Димов, 23. Минев, 14. Яя Меледже, 7. Бризола, 8. Неделев, 17. Балтанов, 29. Ндонгала, 93. Густаво

ЛОКО ПД: 1. Пиргов, 71. Крумов, 22. Николов, 44. Марков, 25. Мухамед, 17. Траянов, 39. Умарбаев, 20. Пауло Серджо, 10. Марчев, 11. Аяри, 13. Райков

СЪДИЯ: Станислав Тодоров

СТАДИОН: "Коматево"