Сокол Марково продължи победната си домакинска серия в Югоизточната Трета лига, след като надигра гостуващия ОФК Карнобат (Карнобат) с 1:0. Първото полувреме протече изцяло под диктовката на соколите, но гредите спасиха два пъти гостите от попадение в тяхната мрежа. Все пак в средата на втората част Ангел Рахов вкара поредния си красив гол от воле, който се оказа достатъчен за четвъртата поредна домакинска победа. Следва мачът от 1/16 финалите за Купа България, в който Сокол е домакин на състезаващия се в Първа Професионална Лига отбор на Дунав (Русе). Мачът е във вторник от 16 часа на стадион Марково.

Много добри резултати постигнаха и отборите от школата този уикенд. В Елитната група U17 Сокол надигра като гост в София отбора на Левски-Раковски с 1:0. Единственото попадение отново бе дело на Мюмюн Исмаил, този път от дузпа. В следващия кръг Сокол посреща Септември (София) в събота (23.09) от 16:00 часа в Марково. При набор 2002: ОФК Гигант (Съединение) - Сокол 0:3. При набор 2004: Сокол - ФК Металик-1938 (Сопот) 5:0.