Отборът на Марица загуби домакинството си на Черноморец (Балчик) с 0:1. Двубоят от 7-ми кръг във Втора лига бе игран на терена на комплекс “Ботев 1912” пред около 400 зрители. Гостите от Балчик играха затворено, като на моменти се отбраняваха със всички налични на терена футболисти. Разчитаха на епизодични контри, които рядко завършваха с удар към вратата на Илия Николов. “Жълто-сините” бяха по-активния отбор и атакуваха постоянно, но бетонът пред вратата на Християн Христов се оказа непреодолим.

Единственото попадение падна още в 11-та минута, когато Мирослав Пушкаров извърши нарушение в наказателното поле срещу Мирчев и съдията Димитров отсъди дузпа, реализирана от Владислав Мирчев.
В 18-та минута Валери Христов от гостите игра с ръка в наказателното поле, но единствено съдията Димитров не видя това и подмина положението под бурните освирквания от трибуните.

Така Марица загуби и третото си домакинство и с 6 точки заема 14-то място във временното класиране.
В следващия кръг Марица гостува на Несебър. Двубоят е в петък, 15-ти септември, от 17 часа, на  стадиона в крайморския град.

МАРИЦА - ЧЕРНОМОРЕЦ (Балчик) 0:1 /Владислав Мирчев 11’ дузпа/

МАРИЦА: Илия Николов - капитан, Атанас Ташолов, Никола Марин, Мирослав Пушкаров, Атанас Куманов, Костадин Дяков, Петър Чалъков/Рангел Игнатов 72’/, Свтослав Читаков /Свилен Щерев 46’/, Борислав Караматев, Венцислав Гюзелев /Иван Гендов 79’/, Димитър Юруков.