Реал Мадрид направи огромна крачка към спечелване на Суперкупата на Испания. Белия балет надигра с 3:1 Барселона като гост на “Камп Ноу” и взе комфортна преднина преди реванша на свой терен. Мачът бе зрелищен и изпъстрен с интересни и спорни моменти. Реал пръв поведе в резултата след автогол на Жерад Пике в 50-ата минута, но Барсеолна изравни от дузпа в 77-ата минута, реализирана от Меси. Кристиано Роналдо отново даде преднина на мадридчани в 80-ата минута, а две минути по-късно бе изгонен с втори жълт и червен картон за симулация, след като падна за дузпа в наказателното поле. В последната минута на редовното време Марко Асенсио заби трети гол във вратата на Тер Щеген, с което направи преднината на своя тим изключително добра преди реванша.

От ръководството на Реал заявиха, че ще обжалват червения картон на Роналдо. Първият му бе даден, защото си свали фланелката след гола, който вкара малко по-рано. След червения картон Кристиано побутна рефера, което може да му донесе допълителна санкция.