Най-скъпият футболист в света Неймар стартира по отличен начин кариерата си в Пари Сен Жермен. Бразилецът започна като титуляр при визитата на Гинган в мач от втория кръг на Лига 1, изигра страхотен мач и се отчете с гол и асистенция за победата с 3:0.

В началото на втората част ПСЖ поведе в резултата, благодарение на куриозен автогол. Жордан Икоко се засуети в наказателното си поле и върна топката към вратаря Карл-Йохан Йонсон, който обаче не успя да се справи с кълбото и то влезе във вратата. Десетина минути по-късно гостите удвоиха преднината си. Неймар изведе по отличен начин Кавани сам срещу стража и уругваецът не сбърка пише sportal.bg.

В 82-ата минута ролите се размениха и Кавани подаде на Неймар за попадение. Нападателят се пребори за една топка в наказателното поле и намери Ней на чиста позиция, който без да се бави я прати в мрежата за дебютния си гол в новия си отбор.