Английската Премиър Лийг се завърна с гръм и трясък - със 7 гола на откриващия мач на сезона между Арсенал и Лестър. Топчиите два пъти бяха догонващи в резултата, но успяха да триумфират с отлично включване на резервите и късен гол на Жиру за 4:3 в зрелищния двубой на Емирейтс.

Двубоят започна с много активна игра на домакините, които се поздравиха с гол още във втората минута, като негов автор стана новото попълнение Александре Лаказет. Само две минути по-късно гостите изравниха чрез Шинджи Оказаки.

Арсенал упражни натиск и владееше повече топката, но Лестър показа повече ефективност и стигна до втори гол в 29-ата минута. Тогава Джейми Варди засече аткаркитвон под гредата центриране отляво след бърза контра. В самия край на полувремето артилеристите разиграха технична акция в пеналта на гостите и Дани Уелбек се разписа след взаимодействие с Колашинак за 2:2.

Второто полувреме не започна добре за Арсенал, след като в 56-та минута отново Варди даде нов аванс на лисиците. Топчиите натиснаха и в 83-ата минута Арсенал все пак стигна до изравнителен гол чрез резервата Рамзи, който успя да се справи добре в наказателното поле. Малко по-късно страхотен гол с глава на друга резерва - Оливие Жиру, направи обрата пълен - 4:3 за Арсенал.