Локо направи летящ старт в новото първенство. Черно-белите биха като гости новака Етър с 2:1 в Ловеч, след като през цялата среща бяха по-добрият отбор. В 23-та минута Дани Кики напредна през центъра и стреля силно, но вратарят спаси. В 31-та минута Ванчо Траянов с ювелирен пас изведе Марчев, който изскочи зад отбраната, овладя и простреля Акалски. В самия край на полувремето пловдивският тим вкара второ попадение. След едно разбъркване пред пеналта Дани Кики пое, обърна се и с фалцов удар с левачката вкара гол красавец.

След почивката домакините опитаха някакъв натиск, но Локо можеше да вкара трети гол. Димо Бакалов се пребори за една топка отляво, центрира и Дино Мартинович от удобна позиция с глаа стреля встрани от вратата. В ответната аката Етър пропусна най-чистото положение до момента. Иван Петков бе изведен в пеналта, финтира защитник и подаде към Цветомир Тодоров, който стреля право в ръцете на вратаря Илко Пиргов. В 83-та минута обаче Тодоров се реваншира и намали резултата след технично изпълнение от пряк свободен удар. В последните минути домакините можеха да стигнат и до равенство, но вратарят Пиргов бе на висота.

Черно-белите бяха без своя капитан Мартин Камбуров, който не игра след скандал за пари с президента Христо Крушарски. Още в края на миналия сезон Крушарски бавеше парите, като футболистите били уверявани, че изплащането ще се извърши преди мача с Етър. Неспазеното обещание провокирало недоволството на Камбуров и съотборниците му.

Мартин сам ми се обади и каза, че иска да напусне, коментира Крушарски пред plovdivderby.com. Той вече веднъж направи това, така че трети път при мен няма. След като е решил, няма да го спирам. Днес пари в Локо няма да има. Аз съм ги спрял да не вземат пари. В понеделник лично ще им раздам парите на всички, да заповядат на Лаута в 16:00 часа. В момента съм в Бразилия и си тръгвам към България. уговорил съм двама бразилски футболисти. През другата седмица ще пристигнат, допълни Крушарски.

ЕТЪР - ЛОКО 1:2

0:1 Марчев 31, 0:2 Дани Кики 45, 1:2 Тодоров 83

ЕТЪР: Акалски, Минев, Скерлев, Василев, Александров, Руменов, Пехливанов, Ивайлов (46- Кямил), Атанасов, Неделчев (67- Тодоров), Колев (56- Петков)

ЛОКО: Пиргов, Крумов, Николов, Марков, Везалов (23- Велковски), Траянов, Серджо (65- Йевтоски), Мартинович, Марчев, Бакалов, Кики,

Стадион: Градски, Ловеч
Съдия: Ивайло Стоянов