Левски загуби с 0:1 при гостуването си на Хайдук в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Единственото попадение реализира Футакш в 24-ата минута, когато се разписа от дузпа за нарушение на Пиргов срещу Генцоглу.

В този мач сините по нищо не отстъпваха на своя съперник, който създаде само още едно от така наречените чисти голови положения. Футболистите на Николай Митов също не се отличиха кой знае колко в нападение, но за отбелязване е натискът, който българският гранд упражни в последните двайсетина минути, когато хърватите заложиха на глуха защита и ритаха топката безрабзорно напред. Така шансовете за сините за реванша остават отворени, а Хайдук показа, че е напълно преодолим отбор.