Беларус води на България с 1:0 на почивката в световната квалификация пред 7000 зрители на стадион "Борисов Арена". В началото домакините наложиха стихиен натиск. В 16-ата минута Алисейко стреля силно от фаул, но Михайлов плонжира и изби в корнер. Постепенно нашите овладяха инициативата и средата на терена. В 21-ата минута Манолев бе изведен от Спас Делев и с диагонален изстрел пробва рефлекса на Черник. Вратарят на домакините бе на мястото и в 23-ата минута при коварен прехвърлящ удар на Делев.

В 33-ата миута Беларус поведе с 1:0 противно на логиката. Попадението реализира Михаил Сиваков от дузпа за нарушение на Божидар Чорбаджийски срещу Лаптев. Михайлов хвана ъгъла, но топката мина под плонжа му. В края на полувремето капитанът Светослав Дяков си изпроси жълт картон за ненужен фаул и ще пропусне следващата квалификация срещу Швеция в Софияу на 31 август.

БЕЛАРУС - БЪЛГАРИЯ 1:0
1:0 Сиваков (33-дузпа)

БЕЛАРУС (3-5-2): Сергей Черник, Станислав Драгун, Сергей Матвейчик, Егор Филипенко, Дмитрий Алисейко, Серхей Политевич, Павел Савитски, Михаил Сиваков, Иван Маевски, Денис Лаптев, Сергей Баланович

БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1): Николай Михайлов, Страхил Попов, Божидар Чорбаджийски, Васил Божиков, Петър Занев, Светослав Дяков, Георги Костадинов, Александър Тонев, Станислав Манолев, Ивелин Попов, Спас Делев
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Чорбаджийски
СТАДИОН: "Борисов Арена"
СЪДИЯ: Матей Юг, Словения