Вратарят на Ювентус Джанлуиджи Буфон отново не успя да грабне трофея в Шампионската лига. Той беше безкрайно разочарован след загубата от Реал Мадрид във финала. "Старата госпожа" отстъпи с 1:4 и се размина за седми път в историята си с най-престижната клубна купа. За Буфон това беше може би последният шанс да вдигне трофея в Шампионската лига, който не е печелил никога в кариерата си.

Разочаровани сме, защото си мислехме, че този път можем да спечелим Шампионската лига. Изиграхме отлично първо полувреме и създадохме големи проблеми на Реал Мадрид и затова сме шокирани от крайния резултат. Очевидно, че за победа в този турнир се иска още. Може би през първото полувреме изразходвахме много сили, но не извлякохме полза от това.

През второто полувреме Реал просто ни демонстрира класата и опита си в печеленето на такива мачове. Те спечелиха заслужено. Обективно погледнато отстъпвахме на Реал в големи части от мача, коментира Буфон.