С гол шедьовър на Борис Галчев, достоен за попадение номер 1 на сезона, втородивизионният Септември (София) победи Монтана с 2:1 на Лаута в баража за Първа лига и наесен ще играе в елита. Ветеранът се превърна в герой за тима на Христо Арангелов с гол и асистенция. Така три отбора от Първа лига изпаднаха за сметка на три от втората ни дивизия - Локо ГО директно напусна висшия ни футболен ешалон, а Нефтохимик и Монтана загубиха баражите. На тяхно място влизат шампионът във Втора лига Етър, който спечели директна промоция, Витоша Бистрица и Септември. Формулата на първенсвото за следващия сезон се запазва.

Янко Ангелов даде аванс на Септември в третата минута след асистенция на Галчев, а последният матира съперника с гол красавец удвои в 11-ата минута. Тогава бившият халф на ЦСКА и пловивския Ботев прехвърли вратаря с ювелирен удар от границата на пеналта. Септември пропусна няколко отлични възможности да вкара трети гол, което можеше да струва скъпо на тима. В 67-ата минута Атанас Илиев намали, а в 82-ата минута и гредата спаси столичани, но все пак клубът на бившия благодетел на Ботев Румен Чандъров стана последният 14-и отбор в Първа лига за сезон 2017/2018 година.